Podporují mě

Jiří Krátký a Senátor 21

Hnutí Senátor 21

V bitvě o Senát mě podpořilo hnutí SENÁTOR 21 Václava Lásky. Václav Láska bojuje celý život proti korupci - nejdřív jako elitní policejní vyšetřovatel, později v řadách Transparency International a dnes jako nezávislý senátor. Jsem rád, že jsme spolu na jedné lodi!

 

Zelení

Strana zelených

Jsem rád za podporu Strany zelených. O životní prostředí jsem se vždy zajímal a například znečištění oceánů zejména plasty vídám denně při každé své cestě lodí.  Cítím zodpovědnost za krajinu a životní prostředí vůči našim dětem a dalším generacím a ve svém programu mám podporu šetrného nakládání s vodou a půdou.

 

Jiří Krátký a František Černý

František Černý, frontman kapely Čechomor

S Jirkou jsme kamarádi už víc jak čtyřicet let. Věřím mu a držím palce. Je to rozumný, slušný chlap. Lidí jako on by mělo být v politice víc. Mezi muzikanty už kvasí nespokojenost s tím, co se teď u nás děje. Připomíná mi to situaci rok, dva před sametovou revolucí. Cítím ve vzduchu, že se blíží nějaká změna, a tak bude důležité mít v Senátu lidi s morálním kreditem. Mimochodem Jirka má dobrý instinkt. Kdysi mě přemluvil, abych zkusil štěstí a dal se na dráhu profesionálního muzikanta. Jsem rád, že na podzim budeme mít ve volbách z koho vybírat.

 

Jiří Krátký a Martin Sodomka

Martin Sodomka, svitavský výtvarník, grafik a autor knih pro děti.

Ve vlastní Edici technických pohádek vydal knížky Jak si postavit auto, Jak si postavit letadlo, Jak si postavit dům a další. Jeho knihy byly přeloženy do několika jazyků a vyšly v 11 zemích.

Piráti byli lidé, kteří na svém plavidle přepadli vaši loď, sebrali vám majetek, všechny pozabíjeli nebo vzali do otroctví, vydrancovaný vrak poslali ke dnu a spokojeně pluli dál. Můj kamarád Jirka Krátký je také pirát, ale dělat něco takového by ho určitě ani ve snu nenapadlo. 

Dodnes rád vzpomínám, jak jsme se před lety plavili pod jeho laskavým vedením na plachetnici v Jaderském moři. My, jeho posádka, jsme nebyli zrovna žádní svatouškové a za to, že všichni na palubě ve zdraví a shodě přežili, vděčíme především charakterovým vlastnostem našeho kapitána. Zde si dovolím předložit jejich základní výčet: bohorovný klid, naprostá duševní vyrovnanost, schopnost diplomatického jednání a smysl pro humor.

Když se mi doneslo, že Jirka kandiduje na senátora, mohl jsem si říct - konečně! Konečně mám koho volit, aniž bych musel jako v předchozích volbách složitě přemýšlet, který z kandidátů představuje menší zlo. Je dobře, že se rozhodl vyplout do těchto nových neznámých vod, a věřím, že pokud bude na tu několika let trvající plavbu svým voliči vyslán, tak jako politik, ale především jako dobrý člověk všechny možné politické bouře se ctí ustojí.

 

Jiří Krátký, jiri.kratky@pirati.cz

Web používá cookies více informací.