Můj příběh

Jiří Krátký. Kapitán do Senátu

O mě

Narodil jsem se v roce 1955 ve Svitavách a celý život zde žiji. Po sametové revoluci jsem vybudoval obchod a oblíbenou restauraci Sáhir. Poté jsem působil jako designér či truhlář. Už v roce 1989 jsem se vydal na první plavbu plachetnicí do Afriky, posledních deset let trávím námořním jachtingem co nejvíce času. Piráti jsou jedinou stranou, do které jsem v životě vstoupil.

Proč kandiduji?

Celý život se zajímám o politiku, námořní jachting a divadlo. Do politiky jsem se aktivně zapojil už před sametovou revolucí. V srpnu roku 1989 jsem se účastnil demonstrací na Václavském náměstí v Praze, se svitavskými opozičními aktivisty jsme sepsali dopis Gorbačovovi. Revoluce mě zastihla na první velké plavbě plachetnicí do Afriky. Vrátil jsem se domů a aktivně se zapojil do Občanského fóra. Po prvních svobodných volbách jsem se z aktivní politiky stáhl a věnoval se podnikání. Říkal jsem si: „Zvítězila demokracie, komunisti přirozeným tokem času skončí, teď už to prostě bude fungovat samo.“

V posledních letech mám opět pocit, že se vracíme před Listopad 1989. Komunisté se podílejí na vládě. Dochází k nebezpečné koncentraci moci, nelze si nevšimnout snah oslabit demokratický systém. Mojí motivací je postavit se tomu proudu. Chci se zapojit, být aktivní, podobně jako za revoluce. Budu aktivně vystupovat proti jakýmkoliv snahám o omezování svobody a liberální demokracie. Půl života jsem žil v totalitě a nechci přihlížet tomu, jak se plíživě vrací zpět.

Jiří Krátký, jiri.kratky@pirati.cz

Web používá cookies více informací.